آخرین مطالب

فرصتهای سرمایه گذاری واموربانکی و وام

خط‌های انتقال آب در دولت نه تنها برای یزد بلکه برای سایر استان‌هایی که با تنش آبی روبرو اند به حساب می‌آید

استاندار یزد:گفت: خط‌های انتقال آب در این دولت نه تنها برای یزد بلکه برای سایر استان‌هایی که با تنش آبی روبرو هستند که وزیر صمت هم در مصاحبه‌ای از انتقال این ۳۰ میلیون متر مکعب که در حدود نیمی از کل آب مصرفی صنایع استان به حساب می‌آید تا یک سال آینده خبر داد..

نیاز یزد به خواهر خوانده های ارز آور

رئیس کمیسیون میراث‌فرهنگی، صنایع دستی، گردشگری و روابط بین‌الملل شورای اسلامی شهر یزد گفت: خواهر خواندگی می‌تواند اقتصاد را در زمینه‌های مختلفی همچون گردشگری، سلامت و ایجاد فرصت‌های شغلی گسترش دهد.

استان یزد در بخش کشاورزی ۱۵ درصد اشتغال را به خود اختصاص داده است

رئیس جهادکشاورزی یزد گفت : استان یزد در بخش کشاورزی ۱۵ درصد اشتغال را به خود اختصاص داده است که دو درصد از بهره برداران کشور یعنی حدود ۷۵ هزار نفر مشغول به فعالیت هستند و با فعالیت روی یک درصد اراضی کشاورزی کشور تا ۱.۳ درصد تولیدات کشاورزی کشور را روانه بازار مصرف می‌کنند.

تامین ۷۰ درصد گوشت قرمز استان توسط واحد های پرورش گاو شیری

رئیس سازمان جهاد کشاورزی ضمن بیان اینکه اقلیم استان یزد شرایط پرورش گاو شیری را سخت و طاقت فرسا کرده است ، گفت : سالانه حدود ۱۹ هزارتن گوشت قرمز در استان تولید که از این مقدار ۷۰ درصد آن را واحد های پرورش گاو شیری تامین می کنند.

هفته دولت سال گذشته تاکنون پنج هزار و ۴۷۱ فقره تسهیلات به ارزش سه هزار و ۹۹۱ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شد

مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان یزد با اشاره به تسهیلات حمایتی مانند وام تبصره ۱۶، وام ازدواج و فرزندآوری در راستای مسئولیت اجتماعی از سوی این بانک اظهار کرد: در همین راستا از هفته دولت سال گذشته تاکنون پنج هزار و ۴۷۱ فقره تسهیلات به ارزش سه هزار و ۹۹۱ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شد.

کمتر از پنج درصد جامعه بیش از الگو مصرف می‌کنند

مدیر عامل برق منطقه‌ای یزد: با بیان این که کمتر از پنج درصد جامعه بیش از الگو مصرف می‌کنند، ابراز امیدواری کرد با رعایت و تعدیل مصرف توسط این مشترکان، برق کاهش یافته در این رابطه جهت رونق بیشتر صنایع بکار گرفته شود.

رشد ۳۷ درصدی اعتبارات عمرانی استانی نسبت به سال گذشته

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد از رشد ۳۷ درصدی اعتبارات عمرانی این استان خبر داد و افزود: یکی از استان‌هایی هستیم که اعتبارات عمرانی مناسبی را در دو سال اخیر دریافت کرده‌ایم.

چراغ ثبت جهانی بافت تاریخی یزد در سال ۱۳۸۹ روشن شد

بافت تاریخی شهر یزد در سال ۱۳۸۴ در فهرست آثار ملی کشور قرار گرفت و در ۱۸ تیرماه سال ۱۳۹۶ نیز از سوی یونسکو در فهرست میراث جهانی بشری به ثبت رسید و با این افتخار ماندگار از تاریخ و هنر غنی ایرانیان، دروازه‌ای دیگری به روی جهانیان گشوده شد.

برای رسیدن به افق های مطلوب هنوز فاصله داریم

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت /گفت: برای رسیدن به افق های مطلوب هنوز فاصله زیادی در مسیر وجود داردکه روند حرکت صنعتی کشور براساس سنجش این روند باید تداوم پیدا کند.

اصناف پیشران مهم در بسط و توسعه اقتصادی استان یزد

مدیرکل صنعت، معدن وتجارت استان یزد ضمن تبریک دهه تولید و تجارت و با بیان اینکه اصناف به عنوان یکی از نهادهای مدنی ومردمی ازمحورهای مهم در بسط و توسعه اقتصادی استان و کشورهستند افزود: در استان یزد به لحاظ ویژگیهای خاص فرهنگی ، تاثیر فعالیت اصناف نسبت به سایر استانها بی بدیل است و دستگاههای اجرایی در برنامه های خود این قشر از جامعه را بعنوان بازوان توانای خود محسوب می نمایند

کم کاری وضعف دستگاه های مختلف بر دوش دستگاه قضا و مجموعه های انتظامی است

رئیس کل دادگستری استان یزد با اشاره به افزایش آسیب های اجتماعی گفت: حوادث سال گذشته نشان داد که جور کم کاری دستگاه های مختلف به ویژه دستگاه های اقتصادی و فرهنگی بر دوش دستگاه قضا و مجموعه های نظامی و انتظامی است.

۴۸ روز کاهش زمان رسیدگی در دادگستری استان یزد

رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: در راستای کاهش اطاله دادرسی با برنامه ریزی صورت گرفته ۴۸ روز از متوسط زمان رسیدگی در دادگست ری استان یزد کاهش یافت.

ارائه خدمات قضایی به مردم از سوی ستاد دیه استان یزد

همزمان با هفته قوه قضاییه مدیر کل زندانها و نایب رئیس هییت امناء ستاد مردمی دیه استان یزد و مسئول مددکاری و مدیر رواط عمومی و مسئول جذب کمک های خیرین ستاد مردمی دیه استان یزد با حضور در مصلای نماز جمعه پاسخگوی سولات قضایی مردم بودند.

بحران‌های زیست‌محیطی؛ فاقد واکسن و غیرقابل چشم‌پوشی

مدیر مرکز خدمات محیط زیست و آلودگی محیطی جهاددانشگاهی یزد با اشاره به وضعیت اضطراری محیط زیست در ۵۰ سالگی روز جهانی آن، تاکید کرد: بحران‌های زیست محیطی غیرقابل جبران هستند و برای جلوگیری از آنها علاوه بر فرهنگسازی، اهتمام به امر نظارت و پرهیز از چشم‌پوشی بسیار ضروریست.

۶۱ درصد از بیمه‌شدگان استان یزد، بومی و ۳۹ درصد آن غیربومی هستند

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد در سومین نشست کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی سازمان تامین اجتماعی استان، گفت: از مجموع بیمه شدگان اجباری استان یزد، ۶۱ درصد بومی و ۳۹ درصد آن غیربومی هستند.

سال گذشته، ۶۰۷ مجوز صنایع دستی ،۲۱۸ کارت شناسایی و ۵۶ مجوز تولید کارگاهی صادر شده است

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزدگفت: در طول یکسال گذشته، ۶۰۷ مجوز صنایع دستی صادر و یا تمدید شده، ۲۱۸ کارت شناسایی صنایع دستی نیز صادر و ۵۶ مجوز برای تولید کارگاهی صادر شده است .

توزیع ۱۰۰ درصد آرد نانوایی از طریق سیستم هوشمندسازی

آغاز هوشمندسازی توزیع آرد به منظور جلوگیری از انحرافات و عرضه خارج از شبکه و آرد مورد نیاز نانوایی‌ها از ۲۵ دیماه گفت : تا قبل از راه‌اندازی سامانه آرد کشور موسوم به «سیما» و فروش اینترنتی آرد به نانوایان، فقط پنج هزار و ۵۰۰ تن آرد استان عمدتاً به صورت سیستمی توزیع می‌شد اما اکنون با برنامه‌ریزی صورت گرفته کل آرد استان از این طریق انجام می شود.

روزانه ۱۰ بیمار نیازمند عضو در کشور هستند

رئیس مرکز مدیریت پیوند دانشگاه علوم پزشکی یزد اظهار داشت : سالانه یک هزار مورد اهدای عضو برای ۲۵ هزار بیمار نیازمند عضو در کشور داریم که متاسفانه هر روز ۱۰ بیمار نیازمند به دلیل نرسیدن عضو اهدایی جان خود را از دست می دهند.

سه هزار و ۷۱۶ نفر در استان برای تسهیلات قانون جوانی جمعیت ثبت‌نام کرده‌اند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزدگفت:تاکنون قریب به سه هزار و ۷۱۶ نفر در استان برای تسهیلات قانون جوانی جمعیت ثبت‌نام کرده‌اند، که دو هزار و ۷۰۲ نفر از متقاضیان ثبت نام شده حائز شرایط اولیه بودند که مدارک یک‌هزار و ۱۷۱ ارائه و تکمیل شده و زمین آنها در هفته جاری واگذار خواهد شد.

برگزاری کلینیک رایگان مشاوره صنعتی هم‌راستا با سند تحولی یزدنوین

رحیمی مدیر کلینیک کسب و کار یزد: طرح کلینیک سیار مشاوره از جمله برنامه های کلینیک کسب و کار یزد است که توانسته در چند سال گذشته خدمات خوبی را به واحدهای صنعتی مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی استان ارائه دهد.

آخرین مطالب

یزد چهارمین استان توسعه یافته صنعتی کشور

35درصد تخلفات انجام شده در زمینه گران‌فروشی است

کشف و معدوم سازی بیش از 87 کیلوگرم فراورده خام دامی

کاهش 71 درصدی آمار حوادث ناشی از کار در شش ماهه نخست سال جاری نسبت به مشابه سال قبل

ایجاد «الگوی مقاومت» مهمترین دستاورد دفاع مقدس است

بازدید بیش از 22 هزار گردشگر از موزه آب یزد در شش ماهه نخست سال 1402

فوتبال یزد پیشرو در گردشگری ورزشی

یاد و خاطره حماسه آفرینان دفاع مقدس گرامی باد

تجلیل از رزمندگان دفاع مقدس و فرزندان شهید شاغل در دامپزشکی یزد

کارشکنی و زیاده خواهی برخی افراد مانع اجرای پروژه هایی است

آغاز ثبت نام در سی و پنجمین جشنواره امتنان از کارگران نخبه، گروه‌های کار و واحدهای نمونه

سامانه جامع اولویت‌های پژوهشی کشور

افزایش 430 درصدی خرید گندم در شهرستان خاتم نسبت به مدت مشابه سال گذشته

لزوم تسریع در روند اجرای حدنگاری و صدور سند اراضی کشاورزی

آغاز برداشت کنجد از سطح هزار هکتار از اراضی شهرستان خاتم

تمرکز آموزش‌وپرورش یزد بر مدارس دولتی است

استانداری یزد برای دومین سال متوالی استانداری برتر کشور شد

مانور بازرسی از کارگاه های پرخطر استان همزمان با روز ایمنی

تنها تولید کننده نوشت افزار با تنوع بالای محصولات

کیفیت آب شرب در استان مطلوب است

به بازگشایی رسمی مدارس شنبه اول مهرماه با نواختن زنگ مهر و مقاومت

دانشگاه فرهنگیان قلب تپنده آموزش و پرورش است

تمدید مهلت معرفی دانش‌آموزان پایه دوازدهم فارغ‌التحصیل تا پایان مهر

اجرای نمایش بزرگ رزمی "رسم شیدایی 3 " در دهکده مقاومت جنب پارک کوهستان یزد

موبایل و رژیم غذایی در فضای مجازی؟!؟

به مناسبت 26 شهریور روز اورژانس و فوریت های پزشکی صورت گرفت

یزد میزبان بیست و هشتمین کنگره سراسری قرآن سمپاد شد

عدم اکتشاف جدید برای تأمین مواد اولیه و سنگ آهن در کشورمسائل مهمی که صنعت فولاد را مخاطره آمیز کرده است

عدم تخصیص منابع مالی مهمترین چالش بخش سرمایه‌گذاری

مرمت آرامستان جوی هرهر شهر میراث جهانی یزد