آخرین مطالب

کسب وکارهای ایرانی

مسمومیت نوجوان در استخر ورزشی کارگران اردکان با گاز کلر تکذیب شد

استخر مجموعه فرهنگی، ورزشی و رفاهی کارگران شهرستان اردکان در دومین سفر ریاست محترم جمهور به یزد در دیماه سال گذشته مورد بهره برداری قرار گرفت. این مجموعه دارای استخر سرپوشیده، استخر کودکان، سونا و جکوزی است که برای استفاده عموم و قشر شریف کارگران به ارائه خدمات می پردازد. این استخر به عنوان سومین استخر کارگری استان می باشد که از سیستم ازون و کلر برای تصفیه آب استفاده می کند. در نتیجه درصد استفاده از کلر نسبت به استخرهای مشابه بسیار پایین است.

پساب ها جایگزین سفره های آب زیرزمینی می شود

معاون تحقیق و توسعه شرکت آب منطقه‌ای یزد گفت: با تکمیل خط سبز آبرسانی صنایع یزد، چهار شهرک بزرگ صنعتی استان زیر پوشش این خط قرار می‌گیرند.

اصناف پیشران مهم در بسط و توسعه اقتصادی استان یزد

مدیرکل صنعت، معدن وتجارت استان یزد ضمن تبریک دهه تولید و تجارت و با بیان اینکه اصناف به عنوان یکی از نهادهای مدنی ومردمی ازمحورهای مهم در بسط و توسعه اقتصادی استان و کشورهستند افزود: در استان یزد به لحاظ ویژگیهای خاص فرهنگی ، تاثیر فعالیت اصناف نسبت به سایر استانها بی بدیل است و دستگاههای اجرایی در برنامه های خود این قشر از جامعه را بعنوان بازوان توانای خود محسوب می نمایند

بهره مندی ۱۳۵ مددجوی یزدی از تسهیلات نظام‌وظیفه

«رادمان» گفت: سال گذشته ۱۳۵ فرزند مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان یزد از تسهیلات نظام‌وظیفه شامل معافیت کفالت، کاهش تعرفه صدور کارت معافیت و معرفی برای انتقال محل خدمت بهره‌مند شدند.

وظیفه همه مدیران و بدنه دولت، ایجاد امید و امیدآفرینی در جامعه است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد با اشاره به اینکه سرآمد همه انتظارات در سالجاری، امید آفرینی در سطح جامعه است، خطاب به تمامی مدیران و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی به عنوان مجریان سیاست‌های دولت در استان، گفت: وظیفه همه مدیران و بدنه دولت، ایجاد امید و امیدآفرینی در جامعه است.

تاکید بر اجرای اصولی و فنی سیل‌بندهای حفاظتی شهر یزد

نشست شورای فنی استان عصر روز گذشته در سالن همایش‌های باقرالعلوم دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید صدوقی یزد برگزار و بر بر اجرای اصولی و فنی سیلبندهای حفاظتی شهر یزد تاکید شد.

چرا فضای سبز ادارات بلوار دانشجوی یزد عمومی شد؟

هفته گذشته استاندار یزد در نشست شورای اسلامی شهر یزد به تمامی ادارات بلوار دانشجو دستور داد تا در مدت یک ماه برای عمومی شدن فضای سبز در اختیارشان با شهرداری تفاهم کنند اما این دستور با واکنش‌هایی در فضای مجازی مواجه شد.

ارائه خدمات قضایی به مردم از سوی ستاد دیه استان یزد

همزمان با هفته قوه قضاییه مدیر کل زندانها و نایب رئیس هییت امناء ستاد مردمی دیه استان یزد و مسئول مددکاری و مدیر رواط عمومی و مسئول جذب کمک های خیرین ستاد مردمی دیه استان یزد با حضور در مصلای نماز جمعه پاسخگوی سولات قضایی مردم بودند.

رتبه برتر استان یزد در تحقق منویات مقام معظم رهبری و اجرای قانون جامع حدنگار

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان یزد گفت : یزد در تحقق منویات مقام معظم رهبری در مستندسازی اراضی و املاک در اجرای قانون جامع حدنگار و کاداستر اراضی ملی و زراعی و کشاورزی رتبه اول کشور را کسب کرده است.

تمدید مهلت بهره‌مندی از مزایای تبصره ۱۰۰ قانون مالیات برای صاحبان مشاغل تا ١٠ تیرماه

سرپرست اداره کل امور مالیاتی استان یزد از تمدید ۱۰ روزه مهلت قانونی تکمیل فرم تبصره ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم و یا ارائه اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۱۴۰۱ برای صاحبان مشاغل خبر داد.

حضور شهرهای خواهر خوانده در سالروز ثبت جهانی یزد

رئیس کمیسیون گردشگری، میراث فرهنگی، صنایع دستی و روابط بین‌الملل شورای اسلامی شهر یزد در جلسه پیرامون جشن سالروز ثبت جهانی یزد مطرح کرد: در ۱۸ تیرماه روز سالروز ثبت جهانی یزد هیأت هایی از شهر های خواهر خوانده به یزد سفر خواهند کرد.

راه اندازی دومین دوره کارآموزی قضایی پس از ۲۰ سال وقفه

رئیس کل دادگستری استان گفت: اقدامات شاخص دستگاه قضایی استان طی یکسال اخیر را راه اندازی دومین دوره کارآموزی قضایی پس از ۲۰ سال وقفه است که موفق شدیم مجوز مربوطه را با رایزنی‌های مختلف برای دادگستری استان بگیریم و در همین راستا از ۲۳ خردادماه دومین دوره کارآموزی را دایر کردیم که هم اکنون ۲۸ نفر از هفت استان کشور در حال گذران دوره کارآموزی هستند.

برخورد با بنگاه‌های املاک و خودرو را با جدیت دنبال می‌کنیم

برخورد با بنگاه‌های املاک و خودرو را با جدیت دنبال می‌کنیم و در این راستا نیز طی یک سال گذشته با ۵۳ املاکی و ۱۸ بنگاه فروش خودرو برخورد شده و قطعاً همین اقدامات مانع بروز بسیاری از کلاهبرداری و بروز دیگر مشکلات برای شهروندان شده است.

آئین ثبت ملی قصه‌گویی ایرانی در منزل زنده‌یاد مهدی آذریزدی پدر ادبیات کودک و نوجوان ایران در شهر میراث جهانی یزد برگزار شد

کانون پرورش فکری یزدهم‌ زمان با آئین برگزاری مراسم ثبت ملی در تهران، مراسم جشن گرامیداشتی با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی یزد با حضور اعضای انجمن قصه‌گویی، قصه‌گویان، پیشکسوتان، مفاخر و هنرمندان استانی در منزل زنده‌یاد "مهدی آذریزدی "پدر ادبیات کودک و نوجوان ایران در شهر میراث جهانی یزد برگزار شد .

تدوین شاخص‌های نظارت بر عرضه پوشاک اجتماعی ایجاد بازارچه‎ها و فروشگاه‌های پوشاک درسطح کشورایران اسلامی است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت :تدوین شاخص‌های نظارت بر عرضه پوشاک اجتماعی و ابلاغ آن به مراجع مسئول در سطح کشوراز سال گذشته ایجاد بازارچه‎ها و فروشگاه‌هایی در سطح شهر برای عرضه پوشاک ایرانی اسلامی و عفیفانه درحال پیگیری است.

مهمترین خسارت ناشی از قطع برق برای صنایع، قطع بی‌برنامه برق است

مدیر عامل برق منطقه‌ای یزدگفت: مهمترین خسارت ناشی از قطع برق برای صنایع، قطع بی‌برنامه برق است که با مشارکت صنایع استان در سال گذشته حتی یک مورد قطعی برق در استان یزد نداشتیم.

آغاز فاز جدید طرح کالابرگ الکترونیکی در یزد

استاندار یزد با اشاره به آغاز فازجدید طرح کالابرگ الکترونیکی گفت: مردم با مراجعه به فروشگاه های عضو این طرح می توانند کالاهای مشمول طرح را خریداری و از مشوق های تعیین شده برای جامعه هدف نهادهای حمایتی استفاده کنند.

مدارس مناطق کم برخوردار یزد به فضاهای ورزشی تجهیز می‌شود

معاون تربیت بدنی آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش گفت: بر اساس این سند، در صدد راه اندازی فضاهای ورزشی مناسب در مدارس مناطق کم برخوردار هستیم.

بحران‌های زیست‌محیطی؛ فاقد واکسن و غیرقابل چشم‌پوشی

مدیر مرکز خدمات محیط زیست و آلودگی محیطی جهاددانشگاهی یزد با اشاره به وضعیت اضطراری محیط زیست در ۵۰ سالگی روز جهانی آن، تاکید کرد: بحران‌های زیست محیطی غیرقابل جبران هستند و برای جلوگیری از آنها علاوه بر فرهنگسازی، اهتمام به امر نظارت و پرهیز از چشم‌پوشی بسیار ضروریست.

آخرین مطالب

یزد چهارمین استان توسعه یافته صنعتی کشور

35درصد تخلفات انجام شده در زمینه گران‌فروشی است

کشف و معدوم سازی بیش از 87 کیلوگرم فراورده خام دامی

کاهش 71 درصدی آمار حوادث ناشی از کار در شش ماهه نخست سال جاری نسبت به مشابه سال قبل

ایجاد «الگوی مقاومت» مهمترین دستاورد دفاع مقدس است

بازدید بیش از 22 هزار گردشگر از موزه آب یزد در شش ماهه نخست سال 1402

فوتبال یزد پیشرو در گردشگری ورزشی

یاد و خاطره حماسه آفرینان دفاع مقدس گرامی باد

تجلیل از رزمندگان دفاع مقدس و فرزندان شهید شاغل در دامپزشکی یزد

کارشکنی و زیاده خواهی برخی افراد مانع اجرای پروژه هایی است

آغاز ثبت نام در سی و پنجمین جشنواره امتنان از کارگران نخبه، گروه‌های کار و واحدهای نمونه

سامانه جامع اولویت‌های پژوهشی کشور

افزایش 430 درصدی خرید گندم در شهرستان خاتم نسبت به مدت مشابه سال گذشته

لزوم تسریع در روند اجرای حدنگاری و صدور سند اراضی کشاورزی

آغاز برداشت کنجد از سطح هزار هکتار از اراضی شهرستان خاتم

تمرکز آموزش‌وپرورش یزد بر مدارس دولتی است

استانداری یزد برای دومین سال متوالی استانداری برتر کشور شد

مانور بازرسی از کارگاه های پرخطر استان همزمان با روز ایمنی

تنها تولید کننده نوشت افزار با تنوع بالای محصولات

کیفیت آب شرب در استان مطلوب است

به بازگشایی رسمی مدارس شنبه اول مهرماه با نواختن زنگ مهر و مقاومت

دانشگاه فرهنگیان قلب تپنده آموزش و پرورش است

تمدید مهلت معرفی دانش‌آموزان پایه دوازدهم فارغ‌التحصیل تا پایان مهر

اجرای نمایش بزرگ رزمی "رسم شیدایی 3 " در دهکده مقاومت جنب پارک کوهستان یزد

موبایل و رژیم غذایی در فضای مجازی؟!؟

به مناسبت 26 شهریور روز اورژانس و فوریت های پزشکی صورت گرفت

یزد میزبان بیست و هشتمین کنگره سراسری قرآن سمپاد شد

عدم اکتشاف جدید برای تأمین مواد اولیه و سنگ آهن در کشورمسائل مهمی که صنعت فولاد را مخاطره آمیز کرده است

عدم تخصیص منابع مالی مهمترین چالش بخش سرمایه‌گذاری

مرمت آرامستان جوی هرهر شهر میراث جهانی یزد