آخرین مطالب

سود تعطیلی کارخانه ازتولید برای صنعتگران بیشتر است گزارش - اقتصادی - فرصتهای سرمایه گذاری واموربانکی و وام - کسب وکارهای ایرانی - کارآفرینان وکارآفرینی - حقوق وقوانین شهروندی - مشاوره کسب وکاروطرحهای توجیهی وفنی - فرهنگی واجتماعی - آموزشی ،فناوری ،تحقیقاتی ،دانشگاهی وپزشکی

سود تعطیلی کارخانه ازتولید برای صنعتگران بیشتر است

  بزرگنمایی:

تاج پرس/یزد

به گزارش روابط عمومی خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد، چهل و ششمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان یزد با حضور امیدعلی پارسا رئیس سازمان امور مالیاتی کشور، محمدرضا پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، محمدعلی طالبی استاندار، مجمع نمایندگان استان و مسئولان شهری و استانی و جمعی از نمایندگان بخش خصوصی استان یزد برگزار شد.

سیدعلی اکبر کلانتر رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت یزد در این نشست که به بررسی مشکلات صنعتگران و تولیدکنندگان استان یزد پرداخته می شد، اظهار داشت: استان یزد که حدود یک میلیون 100 هزار نفر جمعیت دارد استانی کویری است و از اغلب مواهب طبیعی از جمله آب و جنگل بی بهره است و تنها کار، سخت کوشی و تلاش مردم این استان را توسعه داده است و از دیرباز و صدها سال است که مهمترین راه تامین معاش مردم یزد را تولید و صنعت تشکیل داده به گونه ای که نزدیک 50 درصد اشتغال استان ازناحیه صنعت است درحالیکه میانگین اشتغال صنعتی در کشور32 درصد است.

 

به جای تنبیه، موانع را از سر راه بخش تولید و صنعت کنار زنید!

وی ادامه داد: سال هاست تمام سران کشور بر حمایت از صنعت و تولید به درستی تاکید می کنند چرا که صنعت بیشترین اثر چند برابرکنندگی سرمایه ورودی را دارد همینطور هر اشتغال صنعتی یک تا دونفر اشتغال جانبی با خود می آورد لذا باید این بخش را تقویت کرد، موانع را از سر راهش برداشت و از آن حمایت کرد نه اینکه هر کس از راه می رسد بخش مولد را تنبیه کند.

 

بار سرریز بیکاری پنج استان روی دوش استان یزد

رئیس خانه صمت استان یزد با اشاره به اینکه استان یزد بار سرریز بیکاری پنج استان پیرامونی را به دوش کشیده است، گفت: وقتی 35 درصد اشتغال صنعتی یزد را مهاجرین تشکیل می دهند، باید هزینه های مرتبط با این افراد هم از خزانه کشور و یا استان های مهاجر فرست تامین شود و سهم تسهیلات بانکی و ایجاد زیرساخت های استان هم به تناسب آن افزایش یابد.

وی تصریح کرد: اگر برای بیکاران استان های دیگر در یزد اشتغال ایجاد می کنیم باید بودجه و اعتبار تامین زیرساخت، آموزش و بهداشت هم از اعتبارات ملی تامین شود. در مباحث بودجه ای باید به این موضوع توجه کرد که استان یزد بار استان های دیگر در حوزه های مختلف از جمله اشتغال را به خود اختصاص داده است.

کلانتر افزود: باتوجه به مشکلات تهیه مواد اولیه، کسادی بازار و سرکوب قیمت ها و عدم امکان برنامه ریزی تولید و فروش محصول تولیدی، خیلی از افراد به این نتیجه رسیدند که اگر کارخانه خود را تعطیل کنند و مواد اولیه را برای سال آینده نگاه دارند سود بیشتری می برند.

 

به جای متهم یابی، مشکلات کشور حل کنیم

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت یزد با تاکید بر ضرورت رفع مشکلات تولید کنندگان گفت: اکثر ماها چه در دولت و چه مجلس و جاهای دیگر و حتی بخش خصوصی از هر جریان و جناح در سال های گذشته  گوشه ای از کار را در دست داشتیم و لذا در به وجود آمدن این اوضاع نقش داریم و بهتر است همدیگر را متهم نکنیم و کی بود کی بود راه نیندازیم بلکه به علت ها بپردازیم و راه های برون رفت از بحران را پیدا کنیم.

کلانتر تاکید کرد: این روزها دغدغه جدی مسئولان باید حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و تولید باشد، باید برای تامین مواد اولیه تولیدکنندگان و صنعت گران بیش از پیش برنامه ریزی و تلاش داشته باشند.

 

فوندانسیون تمام امور اجرایی کشور در مجلس و با تصویب قانون انجام می شود

رئیس خانه صمت استان یزد همچنین خطاب محمدرضا پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: فوندانسیون تمام امور اجرایی کشور در مجلس و با تصویب قانون انجام می شود پس لطفا بیشترین وقت را در تصویب قوانین حامی تولید و حذف قوانین مزاحم و مخل کسب و کار بگذارید.

 

چرا سپرده های مردم از استان یزد خارج می شود؟!

کلانتر با بیان اینکه کمبود نقدینگی یکی از مهمترین مشکلات تولید کنندگان است، تصریح کرد: در حالیکه تزریق منابع مالی به صنعت بیشترین بازدهی را دارد چرا استانی که بالاترین سرانه ایجاد صنعت را دارد و سرریز بیکاری پنج استان پیرامونی را به دوش میکشد و پذیرای بالغ بر یکصد هزار اتباع خارجی است، وقت تخصیص منابع ملی این نکات در نظر گرفته نمی شود؟  چرا بیش از نیمی ازسپرده های مردم استان که توسط بانکهای عمدتا خصوصی جذب می شود در حالیکه صنعت با کمبود نقدینگی مواجه است از استان خارج می شود؟

 

سهم بخش تولید از مالیات در دنیا کمتر از ده درصد ولی در یزد نزدیک به هفتاد درصد است

این فعال اقتصادی همچنین خطاب به امیدعلی پارسا رئیس سازمان امور مالیاتی کشور اظهار داشت: در خصوص کلیات موضوع نحوه مالیات ستانی در استان و عدالت مالیاتی، همانطور که حتما می دانید در کشورهای توسعه یافته سهم بنگاه ها، اشخاص حقوقی و شرکت های تولیدی از کل مالیات کمتر از ده درصد است که این نسبت در استان یزد نزدیک به هفتاد درصد می باشد در حالیکه سهم درآمدها و فعالیت های غیر مولد نظیر معاملات املاک و مستغلات حدود 6 درصد است و این یعنی تشویق غیر مولد ها و جریمه کردن بخش مولد.

کلانتر پرسید: چرا باید درصد مالیات تولید با بخش بازرگانی و بخش های واسطه گری و دلالی همگی مساوی و 25 درصد باشد؟ چرا بهره بانکی تولید و تجارت و دیگر فعالیت ها باید برابر باشد ؟ آیا این برخلاف روح شعار حمایت از تولید نیست؟

 

در دو سال گذشته میزان وصول مالیات استان یزد نزدیک به سه برابر شده!

وی تصریح کرد: میزان وصول مالیات سال 98 این استان کاملا صنعتی و معدنی با وجود رکود و تحریم و تعطیلی بخش بزرگی از واحدهای تولیدی نسبت به سال 97 چهل در صد نسبت به مصوب و علاوه برآن 25 درصد در وصول و جمعا 175 درصد رشد داشته است و اگر وصولی 6 ماهه اول سال 99 را که یزد مقام سوم رشد بعد از استان های سیستان و بلوچستان و کرمان یعنی 62 درصد اضافه وصولی را داشته در نظر بگیریم ظرف دوسال نزدیک به سه برابر مالیات بیشتری وصول شده و متاسفانه با وجود مشکلات عدیده تحریم و رکود همه فشار هم روی تولید کنندگان حوزه صنعت و معدن بوده است. آیا این علامت دادن به تولید کننده برای بردن سرمایه خود به سمت و سوی فعالیت های غیر مولد نیست؟

کلانتر در پایان از مجلس و دولت خواست تا نسبت به افزایش تسهیلات سرمایه در گردش واحدهای تولیدی، افزایش سهم اعتبارات بانک های استان، افزایش اختیارات مدیران بانکها و مدیران اجرایی متناسب با نیاز ها و شاخص های واقعی اقتصادی چهارمین استان صنعتی و دومین استان معدنی کشور، برطرف کردن مشکلات تامین ارز تهیه مواد اولیه تولید، انتصاب یک نماینده بانک مرکزی در استان برای حل مشکل تاییدیه و در نتیجه کاهش زمان ترخیص مواد اولیه، تجهیزات و ماشین آلات تولید اقدام کنند.

 


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

آنچه باید هنگام واگذاری سیم‌کارت بدانید

تصویب کلیات طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار

هیچکس از روند خصوصی‌سازی رضایت ندارد

صنعت قطعه‌سازی دستوری، در سراشیبی نابودی/ تولید را کم کنیم تا از زیان خارج شویم

مرکز «فوریت‌های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذاری»

دستورالعمل ایجاد وحدت رویه در فعال‌سازی معادن و محدوده‌های غیرفعال

تعیین تعرفه های مربوط به خدمات سازمان امور دانشجویان

افزایش 77 درصدی حقوق بازنشستگان/حداقل دریافتی بازنشستگان کشوری با ٣٠ ساله سابقه سه میلیون و 500 هزارتومان

اعطای عنوان بنیان گذار علم نوین گردشگری جهان به یک محقق ایرانی

رشد 25 درصدی سرمایه گذاری خارجی درچین دردوران کرونا

چگونگی مشاهده ارزش واقعی سهام عدالت

مقایسه بدهی دولت ایران با دیگر کشورها

ارزش پول ملی در ٤٠ سال گذشته

شهادت امام رضا(ع) تسلیت باد

بلاتکلیفی بیمه قالیبافان

خرید ملک در ترکیه

بیش از 70 درصد «بودجه کشور»صرف پرداخت حقوق و دستمزد میشود!!

تلاش نیروی انتظامی به ارمغان آوردن آرامش و امنیت برای مردم

کانون تفکر اقتصاد دانشگاه یزد طی شش ماه نیمه اول سال

سود تعطیلی کارخانه ازتولید برای صنعتگران بیشتر است

آزادی 5 مددجو محکوم مالی به مناسبت شهادت امام رضا (ع)

عدم تحویل به موقع آردبه نانوایان نان سنتی برای مردم مشکل ایجادکرده است/انحصاردرحمل آردنانوایان کشور

اجرای طرح« بیمه توقف کسب‌وکار ناشی از کرونا »

نحوه پرداخت سود سهام عدالت

توقف موقت تصمیم افزایش قیمت بلیط هواپیما

تصمیمات جدید بانک مرکزی برای مدیریت بازار ارز

اعلام نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی و برگزاری حراج جدید

عرضه 78 میلیون دلاری اسکناس تنها با تقاضای 1.5 میلیون دلاری مواجه شد

سامانه استعلام مدارک تحصیلی از موثرترین اقدامات در راستای توسعه دولت الکترونیک است

اقدامات لازم برای ارتقای فعالیت‌ها و ارزشیابی کارمندان

تصمیمات جدید درخصوص مشکلات آذرآب، هپکو و واگن پارس

دستورالعمل اجرایی تأمین مالی بنگاههای اقتصادی به سراسر کشور ابلاغ شد

کدام کالاها از سبد صادراتی حذف شده‌اند؟

فروش فوق‌العاده ایران خودرو و پیش‌فروش یک ساله ایران‌خودرو امروز دوشنبه 21 مهر 99/ لینک و نحوه ثبت نام در سایت ایران خودرو+ جزئیات

انجام پایش‌های شبکه توزیع برق یزد با ربات پرنده

خیز خطرناک ویروس کرونا در یزد و تداوم بی توجهی ها

اظهارنظر جدیدمدیرکل آژانس اتمی در مورد ایران

آیین نامه اجرایی رتبه بندی تولیدکنندگان کالاها، عرضه کنندگان خدمات و پیمانکاران طراحی – ساخت تصویب شد

هشدار نسبت به درآمدزایی دولت از نرخ تسعیر ارز-نرخ تسعیر چیست؟

نرخ تورم در هلند از 0.7 درصد در ماه قبل به 1.1 درصد

می توانید سالی یک خودرو بخرید اما تا 2 سال امکان فروش ندارید!

ثبت بالاترین آمار ابتلا و بستری کرونا در ماه‌های گذشته

راه اندازی کمپ نگهداری سگ‌های بی پناه

خطر هیبرید ها از گرگ بیشتر است

اعطای وام اشتغال به مددجویان کمیته امداد استان یزد

صلح و سازش پرونده 90 میلیاردی در یزد

بنگاه های اقتصادی برای شروع کسب و کار نیازی به شماره اقتصادی ندارند+بخشنامه

اسنادمهم بین المللی وملی برای ساخت« شهر فرودگاهی چابهار»

بررسی بانک جهانی از وضعیت بازار مسکن در 57 کشور جهان

پروازقیمت‌های بلیت هواپیما ادامه دارد؟